Liity talkootiimiin!
Anssi Kela
Arttu Wiskari
The 69 Eyes
Teflon Brothers
Hevisaurus

Raahe Festival on musiikki­tapahtuma, joka valtaa tänä vuonna Raahen ranta­puiston heinä­kuun ensim­mäisenä viikon­loppuna. Kahden päivän aikana lavalle nousevat The 69 Eyes, Teflon Brothers, Anssi Kela, Arttu Wiskari, sekä JP Leppäluoto. Lauantaina järjestämme päiväsaikaan lastenkonsertin, jossa esiintyy huippusuosittu Hevisaurus! Tule Raahe Festi­valeille tapaa­maan tuttuja, nautti­maan musii­kista ja Raahen kesästä!

Perjantai 1.7

Anssi Kela
Arttu Wiskari

Lauantai 2.7

Hevisaurus

Teflon Brothers
JP Leppäluoto
The 69 Eyes

Lippu­tiedot päivi­tämme sivuille toukokuun alussa.

Raahe Festival 2016 -tapahtuman tuottaa Raahen Ohjelmapalvelut Oy, raahelainen yritys, jonka hallitukseen kuuluvat Jouni Kippola, Jussi Isokoski, Esa Ylisirniö, Pauli Juusola ja varajäsen Anna Kippola. Yrityksessä on mukana eri osa-alueiden ammattilaisia av-alasta turvallisuuspalveluihin ja luontomatkailuun, ravintolatoiminnasta rakentamiseen ja sisällöntuottamiseen.

Tänä vuonna Raahe Festival järjestetään kuudetta kertaa.

Yhteystiedot ja vastuualueet:
Jouni Kippola – toiminnanjohtaja, talous – jouni.kippola@kotinet.com
Jussi Isokoski – tekniikka, artistit – jussi.isokoski@tuuparecords.fi
Esa Ylisirniö – turvallisuus – posti@arlia.fi
Pauli Juusola – tapahtuman infra – pauli.juusola@tuuparecords.fi
Anna Kippola – ravintolapuoli – anna@raahefestival.fi
Reetta Turula – tuotantoassistentti, talkoolaiset – reetta.turula@tuuparecords.fi
Tuomas Pohto – graafikko, web – tuomas@raahefestival.fi